Pomôžte poľským ženám, ktorým chcú počas koronarízy vziať právo rozhodovať o vlastnom tele -podpíšte petíciu!

Aktualizácia 17.4.2020: Vďaka protestom poľských žien, solidarite z celého sveta a aj vďaka Vašim podpisom nateraz v poľskom parlamente obmedzenie práva žien rozhodovať o svojom tele (absolútny zákaz umelého prerušenie tehotenstva) ani zákaz sexuálnej výchovy na školách neprešli! Hovoríme nateraz, lebo fundamentalisti budú vyčkávať ďalšie nestrážené chvíle, kedy túto podlosť vytiahnuť. Teraz sa však môžeme tešiť z víťazstva. Vďaka všetkým za podporu (z našej stránky odišlo vyše 2000 podpisov)!

Dnes (15.4.2020) sa v poľskom parlamente prerokúva návrh na úplný zákaz potratov, aj v prípade znásilnení, aj ak je jasné, že dieťa neprežije ani pár dní. Voči tomuto návrhu sa pred pár rokmi rozhoreli Čierne protesty po celom svete a návrh neprešiel, ale teraz je koronakríza a poľskí náboženskí fundamentalisti takto podlo chcú presadiť obmedzovanie ľudské práva žien. Do toho ešte pridali úplný zákaz sexuálnej výchovy na školách.

Petícia (v polštine) adresovaná poľskému premiérovi, poslancom a poslankyniam. Treba vyplniť email, „ime i nazwisko“ (meno a priezvisko) a pod tym zakliknúť vo výberovom menu možnosť „Polska“. Petícia nemá právnu záväznosť, ale v tejto situácii je to to najlepšie čo sme našli. Ak bude niečo iné/lepšie/novšie budeme informovať.

https://avaaz.org/campaign/pl/solidarity_with_polish_women_32/

Viac info napr. tu solidarita.socsol.cz/2020/nezarazene/polska-pravice-zneuziva-vyjimecneho-stavu-k-prosazeni-zpatecnickych-zakonu-tykajicich-se-prav-zen

#PiekłoKobiet #PolskiePiekło #CzarnyProtest #StrajkKobiet