80. výročie prvého transportu

Dnes si pripomíname smutné 80. výročie prvého transportu židovských občanov/nok z vtedajšieho tzv. Slovenského štátu. Jednalo sa konkrétne o tisíc dievčat a mladých žien a vlak z Popradu smeroval do koncentračného a vyhladzovacieho tábora Auschwitz-Birkenau. Viac sa môžete dozvedieť na stránke https://kohosmestratili.sk/prvy-transport, ktorá je časťou webu o holokauste, ktorý sme vytvorili ako súčasť kampane „Koho sme stratili“, v rámci ktorej sa koná aj súťaž pre stredoškolákov/čky.

ŠTUDENTSKÁ ŠÚŤAŽ

Spracuj osud obete holokaustu zo Slovenska príspevkom na Facebooku alebo Instagrame (text/blog, grafika, fotka, animácia, video – nápady sú vítané) a pomôž tak pripomínať ich pamiatku a túto časť našej histórie. Zároveň sa zaradíš do súťaže o iPhone, elektrickú kolobežku, hernú konzolu, smart hodinky a ďalšie zaujímavé ceny.

– uzávierka súťaže je 20.4.2022
– viac info https://kohosmestratili.sk/sutaz

Kampaň “Koho sme stratili” je súčasťou projektu Informal Participatory Education on Antisemitism and Holocaust (IPEAH -Neformálne participatívne vzdelávanie o antisemitizme a holokauste) podporeného Európskou komisiou v rámci programu Rights, Equality and Citizenship (REC). Po vyhodnotení študentskej súťaže, ktoré bude ako odbornou medzinárodnou porotou, tak aj na základe úspechu študentských prác na sociálnych sieťach, bude z najlepších vytvorené virtuálne múzeum pre širokú verejnosť.