Prepustite Assangea -pridajte sa k výzve #FreeAssange

Assange

Vaša excelencia Nigel Baker, Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Spojeného kráľovstva v Slovenskej republike,

my, dole podpísaní občania a občianky Slovenskej republiky, Vás týmto hromadným listom žiadame, aby ste svojej vláde odovzdali informáciu o znepokojení, ktoré pociťuje verejnosť v Slovenskej republike z väznenia a zaobchádzania s Julianom Assangeom. Žiadame, aby bol Julian Assange okamžite prepustený, nakoľko bol v de facto domácom väzení takmer 7 rokov a jeho zdravotný stav nie je dobrý (viac ako 60 lekárov dňa 26. novembra 2019 listom upozornilo, že hrozí, že vo väzení zomrie). Pracovná skupina OSN, venujúca sa problematike svojvoľného zadržiavania potvrdila, že Assangeovo zatknutie podnietili obvinenia vo Švédsku, ktoré však Štokholm medzičasom stiahol. Práve preto by podľa nej mali byť anulované aj pôvodné podmienky kaucie. Experti z OSN sa zaoberali aj londýnskym väzením Belmarsh a uviedli, že tamojšie zaobchádzanie nezodpovedá primeraným zásadám vyplývajúcim z noriem stanovených v oblasti ľudských práv. Rovnako žiadame, aby bolo odmietnuté jeho vydanie do Spojených štátov amerických spojené s únikom amerických dokumentov na server WikiLeaks. Tieto dokumenty odhaľujú masívne zločiny, korupciu a porušovanie ľudských práv a ich zverejnením bola vykonaná služba občanom Británie ako aj ďalších štátov.

Ďakujem.

S pozdravom,

Zaslať

.


Ešte efektívnejšie ako podpísať petíciu (list) online je poslať klasický list poštou na Veľvyslanectvo. Ak môžete poslať list, tak to urobte, stojí to málo času aj peňazí, no môže to pomôcť Julianovi Assangeovi. Stačí skopírovať text listu z tejto stránky, vytlačiť, podpísať a poslať na adresu British Embassy, Panská 16, 811 01 Bratislava


Ak vás tento web zaujal, môžete sledovať našu prácu aj na facebook.com/ludskeprava, instagram.com/ludskeprava.sk alebo twitter.com/ludskeprava.